Єврофест 2013

Виховний захід: «БУДЬМО ЗНАЙОМІ -ІТАЛІЯ»

Мета  здійснити віртуальну подорож до Італії, поглибити знання учнів про культурні пам’ятки, визначні місця, відомих людей та традиції держави;

розвивати  творчу активність та вміння використовувати набуті знання та вміння на практиці, сприяти розвиткові інтелектуального та пізнавального кругозору, стимулюванню туристичної діяльності;

виховувати естетичні смаки, пізнавальний інтерес

Форма проведення: виховний захід

Обладнання: мультимедійна презентація про Італію,  італійський прапор, аудіозапис  гімну Італії та «Італійської тарантели», національні костюми Італії, піца.

Хід заходу:

Гімн Євросоюзу

(Учні школи)

Куточків різних на землі багато.

Європа серед них - найкраща над усім,

Бо саме тут ми маємо зростати.

Європа - наш великий спільний дім!

Дім для всіх європейців.

Євросоюз -  світла мета.

Мрія й мета – всіх країн.

Наш Євроклуб – це «Євро діти!»,

Це євро крок до єднання.

Євросоюз – євро вікно,

Євро мета і бажання.

Ведучий 1. Доброго дня, шановні гості, вчителі, учні.

Ведучий 2. Ми раді вітати вас сьогодні.

Ведучий 1. Щастя вам, доброго миру!

І. Вступне слово

1 й учень.    Моя любов до Вітчизни не примушує мене заплющувати очі на досягнення іноземців. Навпаки, чим більше я люблю Вітчизну, тим більше намагаюсь збагатити мою країну скарбами, здобутими не з її надр. Так сказав Вольтер.

2 й учень. Ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали. Щоб рухатися уперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати і поважати своїх сусідів. А ще - вивчати їхній досвід розбудови громадського суспільства.

ІІ. Основна частина

Ведучий: Коли загинула древня Троя, декільком воїнам на чолі з їх ватажком славнозвісним Енеєм вдалося врятуватися і вони поплили по морю в пошуках кращої долі. Скитання їх були довгими та небезпечними та одного дня вітер пригнав їх до берегу. Воїни побачили широку річку, яка впадала в море. береги річки були вкриті непрохідними лісами,  але далі була плодовита рівнина. Змучені довгою подорожжю троянці висадилися на берег та вирішили тут оселитися. Це була італійська земля, а місцевість називалася Лацієм.

Ведучий:  Еней і його нащадки дотрималися своїх обіцянок, даних цариці богинь. Вони побудували в Італії безліч міст, але в назві жодного з них не залишилося троянського імені. Сам Еней заснував місто Лавиний, назвавши його на честь своєї дружини Лавінії, дочки місцевого царя Латіна. Його життя на новій Батьківщині не можна назвати ні спокойним, ні щасливим. Воно пройшло в безкінчених війнах з місцевими племенами та їх вождями і обірвалося в  одній з тих сутичок. В Італії Еней вважався Богом-родоначальником римського народу. Протягом багатьох століть римські магістрати приносили жертви на його гробниці. Так народжувалася Італія…

Гімн і підняття прапора Італії

Ведучий: Говорити про Італію однозначно - не виходить. Це - міфи, це історія, це віра, це мистецтво, кухня мода… Вона різнобічна, темпераментна, колоритна. Країна, в якій минувшина та сьогодення тісно сплетені в один вінок часу.

Ведучий: До вашої уваги танець «Італійська тарантела»

Танець «Італійська тарантела» у виконанні учнів школи

Виходять дівчина і хлопець

Дівчина ( дивиться в підзорну трубу) О! Сеньйор! Італьяно!

Принц. Синьорита!

Дівчина. Ми с тобою споглядаємо краєвид сонячної Італії.

Ведуча: ви хто такі і де взялися?

Хлопець: Я принц, а це моя подруга, ми мандруємо країнами  Європи.

Ведуча: і де ж ви побували, ми були в багатьох країнах та щойно відвідали Італію.

Ведуча: як цікаво, а ми Українці,  і вивчаємо історію цієї країни, та щойно познайомились з відомим танцем Тарантелою, може і ви щось цікаве нам розкажете про неї.

Дівчина. Україна і Італія підтримують дружні відносини ще з часів Стародавньої Русі.

Принц. Видатна культура, надзвичайно смачна кухня, співуча перлина світу.

Дівчина: Я пригощу вас смачними стравами Італьянської кухні і поки ви будете смакувати, заспіваю Італійську пісню.

Принц.

Італія – не просто Італія,  Італія – країна тепла і сонця.

Венеція, Флоренція, палаци,  Собори, церкви, вежі величезні плаци.

Дівчина: крім цієї краси Італія має мелодійну мову, яку потрібно гарно вивчити, коли хочете відвідати країну.

Принц. Так мову обов’язково потрібно знати, щоб з вами не сталося такої небилиці  про Папу римського, який завітав на свято до дня вчителя.

( виходять хлопчик та дівчинка)

(Слова Папи Римського)

Ведуча: так дійсно цікаві факти ви нам розповіли, дякуємо вам.

Принц. І ми вам дякуємо за гостинний прийом і на останок даруємо пісню.

Ведучий: -Сподіваємося Вам сподобалося наше бачення сучасної  Італії. Та, в будь-якому випадку, ми переконані, що   не любити Італію неможливо. Байдуже, чи блукаєте ви по Флоренції, чи загадуєте бажання на мості Зітхань чи гуляєте цілісінькі ночі по Вічному місті, Італія захоплює. В ній стільки всього!!!!!! Тут абсолютно все покрито легендою. А якщо вам раптом спаде на думку, що легенди немає, повірте,  Вам її просто не встигли розповісти.

Дякуємо за увагу!!!